Optimalizácia
výkonu fotovoltickej elektrárne

Prečo optimizéry

Solárny systém s optimizérmi výkonu umožňuje každému panelu produkovať maximálnu energiu. Panel s nižším výkonom teda nemá vplyv na výkon zvyšku systému a umožňuje iným panelom pracovať s maximálnou účinnosťou. Optimizéry tak zvyšujú výkon celého systému až o 20%.

Mám záujem

Fotovoltika so
systémem TIGO

Fotovoltika bez
systému TIGO

Ako to funguje

Klasický striedač, fungujúci ako centrálna jednotka, monitoruje optimálny bod účinnosti kolektívne pre celú zostavu panelov a dosahuje tak priemernú výťažnosť, kde slabšie panely obmedzujú výkon silnejších panelov, takže dochádza k nesúladu. Nesúlad môže byť spôsobený tienením, znečistením, dynamickými zmenami klimatických podmienok a ožiarením, výkonovou toleranciou panelov z výroby alebo možným starnutím.

Jedným z možných riešení na odstránenie nezrovnalostí môže byť inštalácia ohrozených alebo všetkých fotovoltických panelov v systéme s optimizérmi výkonu. Je to malé zariadenie, ktoré je umiestnené v spodnej časti panelu. Optimizér sa potom postará o svoj panel a optimalizuje jeho bod účinku. Menič pracuje v optimálnych podmienkach, prijíma maximálny výkon z každého panelu a dosahuje tak maximálnu účinnosť aj pri nízkych úrovniach slnečného žiarenia.

Kontaktný formulár

Chcete nainštalovať fotovoltickú elektráreň na váš rodinný dom či firmu? Nechajte nám na seba kontakt a my sa vám ozveme.

email address:
Homepage:
URL:
Comment:

Fotovoltika v akciiDotácie vopred

Dotácie vopred? Áno! S nami nemusíte čakať na vyplatenie dotácie pri inštalácii fotovoltiky.

Cenu inštalácie fotovoltickej elektrárne okamžite znížime o predpokladanú výšku dotácie. Fotovoltickú elektráreň budete mať hneď za cenu bez dotácie.

  1. Žiadne čakanie na spätné vyplatenie
  2. Administratívu nechajte samozrejme na nás
  3. Inštalácia FVE od A do Z

Chcete mať svoju fotovoltickú elektráreň za cenu bez dotácie okamžite? Vyplňte nezáväzný formulár na našej webovej stránke a my sa vám ozveme.

Chcem fotovoltiku hneď

Fotovoltika v akciiDotácie bez čakania

Vyplácame hneď pri objednávke fotovoltiky.

Chcem fotovoltiku hneď